מה זה BI, או מה זה בינה עסקית?

בשנים האחרונות תחום הבינה העסקית נחשב לדבר החם ביותר בענף ההייטק, זהו תחום חדש יחסית בטכנולוגיית המידע שעוסק בבניית פלטפורמות ומערכות מתקדמות לניתוח נתונים הנאספים בארגון כדי לקבל החלטות מושכלות וחכמות יותר

בינה עסקית, (באנגלית BI – Business Intelligence), הוא מושג הנמצא בשימוש נרחב כיום בארגונים, יש מגוון כלים לבינה עסקית בסביבת WEB שנועדו לאפשר למקבלי ההחלטות לנתח נתונים שונים הנאספים במערכות המחשוב בעסק, להציג אותם באופן ויזואלי ונוח להבנה, ליצור תחזיות שונות ולקבל החלטות נכונות ואיכותיות יותר.

עשו היכרות עם המוצרים שלנו

QlikView QlikSense QlikNPrinting

מידע כללי על BI

בכל ארגון נאספים נתונים רבים, אך קיים קושי לאסוף אותם לפלטפורמה מרכזית על מנת לנתח אותם נכון. אם בעבר הלא רחוק מקבלי ההחלטות בעסקים ובארגונים נאלצו לקבל החלטה על בסיס נתונים חלקי או לפי תחושות בטן ואינטואיציה, כיום באמצעות פתרונות ומערכות BI יכולים מנהלים ומקבלי החלטות בארגונים לנתח את הנתונים ביעילות ותוך חיסכון ניכר בזמן ומשאבים.

חשוב לזכור כי בכל עסק נאספים נתונים רבים וכדי להימנע מהחלטות פזיזות או מהחלטות שאינן מבוססות על נתוני אמת, מומלץ להטמיע בארגון מערכת בינה עסקית המותאמת למאפייני העסק וצורת העבודה בו, כך מנהלי הארגון זוכים למבט על רחב ויכולים לשפר משמעותית את הליך קבלת ההחלטות העסקיות בארגון, ולמעשה להוביל את העסק להצלחה, לשפר ביצועים, לחסוך עלויות מיותרות וליצור הכנסות חדשות.

ניתוח והדמיית נתונים

מערכות BI נועדו לשפר את הדרך בה מקבלים החלטות עסקיות בארגונים, באמצעות פלטפורמות ייעודיות של בינה עסקית ניתן לאסוף נתונים מכל מערכות המחשוב בעסק באמצעות שאילתה ותחקור מסדי נתונים. את הנתונים ניתן להציג באופן ויזואלי מרשים, הדמיית הנתונים מאפשרת למקבלי ההחלטות ליהנות מכלי אנליזה חדישים ומתקדמים יותר, וזאת ללא צורך בידע מקדים בתכנות מאחר ותוכנת בינה עסקית נחשבת לידידותית למשתמש והיא קלה לתפעול ולשימוש.

מאמרים נוספים בשבילך: